PIERWSZA KSIĄŻKA WALDIEGO
„KOBIETY, CYSTY I PACHOŁKI”
już wkrótce w sprzedaży!


Wydawnictwo „Kontrowers” ma przyjemność zaprezentować Państwu debiutancką książkę Waldemara Wahna, znanego wiedeńskiego artysty, głównie malarza i tatuatora. Jako że nazwa naszego wydawnictwa zobowiązuje, jest to lektura zdecydowanie kontrowersyjna, zawierająca w sobie przeprowadzoną przez autora przenikliwą analizę konkretnego typu kobiet. On sam przestrzega: „Muszę tu wszystkich z góry zniechęcić do przeczytania tej książki. Jest w niej materiał tak szokujący, że po jej przeczytaniu nic już nie będzie tak, jak było wcześniej”. Ten swoisty „młot na złe kobiety” jest przez autora opisywany tak: „Zawartość książki jest czymś, co we mnie fermentowało od dzieciństwa. Musiałem kiedyś to z siebie wyrzucić. To tak, jakby całe moje życie sprowadzało się do tego jednego punktu. Nawet dotychczas niezależnie namalowane przeze mnie obrazy pasowały, jak ulał jako ilustracje.”. Niech jednak panie nie obawiają się tej lektury! Jak skomentowała ją jedna z dziewczyn opisywanych w tej książce, jest ona „Perłą Polskiej Prowokacji”. Jest to socjalno-krytyczna satyra o polskich kobietach (i nie tylko!), napisana w brawurowym stylu, pełnym kontrastów, wyrazistych barw i emocji, jakże charakterystycznych dla sztuki Waldiego.

Moją żelazną piersią szlachetnego króla Waldiusa będę bronił honoru tych niewielu pozostałych, prawdziwych, szlachetnych i wspaniałych kobiet i zwalczał mym ognistym mieczem, już w zarodku, jakiekolwiek przejawy inwazji wilkołaków, furii, wampirów, sępów, hien i militarnych frygid. Tak mi dopomóż moja wieczysta klątwo egzorcysty, inkwizytora i pogromcy wiedźm i czarownic.
Waldemar Wahn – Egzorcysta

 

 

Tattoo Guns

Tattoo Guns to zespół w całości złożony z tatuatorów – Krzysztofa „Mayi” Rucińskiego, Tomasza „Macabre” Korzeniewskiego i Piotra Wojciechowskiego (naszego szanownego naczelnego). Ich piosenki są oczywiście utrzymane w klimacie okołotatuatorskim – „Love – Hate”, „Czy to boli?” i „Dziara Strup” to pierwsze kawałki, jakie znajdziecie na tej płycie, debiutanckim singlu Tattoo Guns. A będzie ich więcej! Jaki typ muzyki, zapytacie? Trash polka, rzecz jasna, a cóż by innego.

     
 

- Magazyn TATUAŻ - CIAŁO I SZTUKA ukazuje się kwartalnie od kwietnia 2000 roku. Na swoich łamach prezentuje działania artystyczne inspirowane ludzkim ciałem, wyrażane poprzez ciało i przede wszystkim wykonywane bezpośrednio na nim...

Żeby zamówić prenumeratę lub numery archiwalne wystarczy ściągnąć stąd odpowiedni formularz, czytelnie go wypełnić oraz wpłacić wymaganą kwotę w banku lub na poczcie. Jeśli masz problem ze ściągnięciem formularza, spokojnie możesz skorzystać ze standardowych formularzy dostępnych w banku i na poczcie. Ważne jest to, żeby wszystkie informacje wypełnione były w sposób jasny i czytelny!

     
 

-Dodatek Artystyczny CIAŁO I SZTUKA to autonomiczny suplement do naszego kwartalnika, ukazujący się nieregularnie od stycznia 2002 r. To 16 stron poświęconych za każdym razem innym działaniom artystycznym z pogranicza różnych dziedzin sztuki, np. fotografia, komiks, body painting, fetysz czy teatr sado-maso...

 

     

czytaj więcej
 

Andrzej Jelski, TATUAŻ, Wydawnictwo Kontrowers, Gliwice 2007

Nazwisko Andrzeja Jelskiego znane jest chyba w Polsce wszystkim, którzy interesując się tatuażem, podchodzą do tego poważnie. Jego legendarna już książka Tatuaż, stanowi prawdziwe kompendium wiedzy o tej dziedzinie sztuki (to niemal dokument historyczny, zawierający cenne materiały źródłowe) i przez wielu uważana jest za "polską biblię tatuażu". Jest to jak dotąd jedyne polskojęzyczne źródło informacji o historii rozwoju tej sztuki.
W 2007 r. nasze wydawnictwo wznowiło tą pozycję w nowej wersji:
- uzupełnionej i solidnie zaktualizowanej przez autora, poszerzonej o nowe wątki;
- z okładką autorstwa Roberta Hernandeza;
- w klimatycznej szacie graficznej;
- z eksponatami z kolekcji Piotra Wojciechowskiego, wykorzystanymi jako ilustracje;
- z mnóstwem współczesnych tatuaży, które nigdy wcześniej nie były nigdzie publikowane!

Oficjalna cena książki to 47 zł, u nas można ją zakupić za jedyne 42 zł bez żadnych kosztów wysyłki!

Żeby zamówić książkę wystarczy ściągnąć stąd odpowiedni formularz, czytelnie go wypełnić oraz wpłacić wymaganą kwotę w banku lub na poczcie. Jeśli masz problem ze ściągnięciem formularza, spokojnie możesz skorzystać ze standardowych formularzy dostępnych w banku i na poczcie. Ważne jest to, żeby wszystkie informacje wypełnione były w sposób jasny i czytelny!

     
 

Kalendarz 2010 - maoryskie moko przez cały rok!

Twarze wytatuowanych wodzów maoryskich to w naszym najnowszym kalendarzu temat wszystkich prezentowanych ilustracji. Podstawą są reprodukcje obrazów Gottfrieda Lindauera (1839-1926), urodzonego w Czechach malarza portrecisty, który złotymi zgłoskami zapisał się w historii Nowej Zelandii, m.in. za sprawą prezentowanych portretów, które dla kulturoznawców są źródłem wiedzy o Maorysach z XIX w. Wszystkie 12 obrazów pochodzi z książki Jamesa Cowana, Pictures of Old New Zealand, The Partridge Collection of Maori Paintings by Gottfried Lindauer, Whitcombe & Tombs Limited, 1930. Książkę tą posiadam w zasobach mojej kolekcji, z której co roku pogrupowane tematycznie eksponaty zdobią strony tego kalendarza. Obok wspomnianej wyżej pozycji, przy wyborze ilustracji na stronę wstępną skorzystałem także z publikacji Victora R. Millard's, Portraits Of Tattooed Warrior Chiefs Of New Zealand, Auckland, N.Z., 1942, skąd pochodzi pas ilustracji na dole. Są to reprodukcje zdjęć z kolekcji Victora R. Millard's. Na górze wybór kilku nowozelandzkich i brytyjskich kart pocztowych z początku XX w. Okładka tylna kalendarza to także cztery obrazy Gottfrieda Lindauera, jedyne kolorowe reprodukcje, jakie posiadam w swojej kolekcji. Są to skany czterech kwadratowych paneli z kolorowymi wydrukami obrazów, z podbiciem z czerwonego zamszu. Nie znane mi jest pochodzenie tych paneli, ani ich wiek, wyglądają jednak na wykonane gdzieś na przestrzeni II poł. XX w.
Mam nadzieję, że nowy kalendarz przypadnie Wam tak samo do gustu, jak jego poprzednie edycje.

Piotr Wojciechowski

     
 

-DUŻY KALENDARZ SCIENNY NA ROK 2009

Corocznie ukazuje się naszym nakładem kalendarz, prezentujący pogrupowane tematycznie eksponaty,
pochodzące ze zbiorów PIOTR WOJCIECHOWSKI COLLECTION, jedynej kolekcji w kraju,
związanej z historią sztuki tatuażu na całym świecie.
Na rok 2009 przygotowaliśmy przekrój rozwoju tradycyjnych wzorów na tatuaż (old school), w postaci tzw. tattoo flash, czyli ręcznie wykonywanych motywów, które wciąż zdobią studia tatuażu na całym świecie. Hostoria tattoo flash rozpoczeła się wraz z otwarciem pierwszych profesjonalnych studiów tatuażu w II poł. XIX w. W kalendarzu będziecie mogli zobaczyć flashe datowane od 1916 r. po czasy współczesne.
Dużym plusem kalendarza jest oczywiście jego funkcjonalność. Wielki format pozwala na umieszczanie notatek w kalendariuma reklamy firm tattoo supplies z pewnością pomogą w zamawianiu sprzętu.
Dodatkowo tym razem na kalendarium naniesione zostały daty imprez i konwencji tatuażu, jakie odbędą się w 2009 roku w Polsce i jej najbliższym sąsiedztwie (Rosja, Ukraina, Czechy, Niemcy... i nie tylko). Wszystko to powinno ułatwić nam życie w nadchodzącym roku 2009.

więcej...

     


 

Duży kalendarz ścienny w konwencji tatuażu na rok 2008.

Corocznie będzie ukazywać się kolejny kalendarz, prezentujący pogrupowane tematycznie eksponaty, pochodzące ze zbiorów PIOTR WOJCIECHOWSKI COLLECTION, jedynej kolekcji w kraju, związanej z historią sztuki tatuażu na całym świecie. Na rok 2008 przygotowaliśmy zbiór amerykńskich i brytyjskich kart pocztowych, głównie z okresu II wojny światowej, w których tematem wiodącym jest postać wytatuowanego marynarza na tle humorystycznych skojarzeń.
Jesteśmy pewni, że nasze kalendarze będą stałym elementem dekoracji każdego polskiego (i nie tylko!) studia tatuażu. Dlatego jest to doskonała okazja, ażeby zareklamować w nim produkty niezbędne do funkcjonowania każdego potencjalnego studia.

Żeby zamówić kalendarz ściagnij stąd formularz i wpłać 29,90 zł w banku lub na poczcie. Jeśli nie możesz ściągnąć formularza, możesz skorzystać ze standardowych formularzy dostępnych w banku lub na poczcie.
Pieniądze przelewaj na rachunek:
Studio Tatuażu Artyst. D3XS, Wydawnictwo KONTROWERS, Piotr Wojciechowski
Bank Śląski o/Gliwice, nr rach.: 57 1050 1298 1000 0022 2678 6693
lub wysyłaj na adres:
Studio Tatuażu Artyst. "D3XS”
Wydawnictwo "KONTROWERS”
44-100 Gliwice
ul. Dworcowa 58/14

 

 

v
Copyright © Wydawnictwo KONTROWERS 2006